Psychiatrická nemocnice Jihlava

Instagram  Facebook  Certifikát  Certifikát  

15. září 2022 - Konference ke 120. výročí PNJ

V Divadle na Kopečku se v Týdnu duševního zdraví uskutečnila v rámci oslav 120. výročí založení Psychiatrické nemocnice Jihlava slavnostní konfrence.
Posluchači se mohli seznámit s historií vývoje psychiatrie na našem území z příspěvku MUDr.Nováka, s obdobím psychiatrie v dobách normalizace od MUDr.Svatoně. Ale i s historií vzniku interního oddělení (prim. MUDr.Kubín) a vývoje terapeutického oddělení závislostí (prim. MUDr.Bartesová a staniční Trojan). Paní ředitelka MUDr.Dvořáková posluchače pak seznámila s vývojem psychiatrie v 21.století.
Večer pak poprvé zazněly v našem divadle "Slavné filmové a muzikálové melodie"  v podání jihlavské Filharmonie Gustava Mahlera vedené šefdirigentem Mgr. Jiřím Jakešem. Zpívali baryton B.Petrovič a  soprán A.Gabrišová.  Filharmonie byla oceněna velkým aplausem standing ovation. Moc děkujeme za velkolepý zážitek.V pátek 16. září 2022 v 16.hod pak navazovala na historii PNJ komentovaná prohlídka areálu a vnitřních prostor nemocnice s památkáři Jiřím Neubertem a Janou Laubovou. Vysoce fundovaná procházka s informacemi, které byly i pro zúčastněné zaměstnance novinkou a pro veřejnost bylo i zajímavé se projít prostory ředitelství a foaye pavilonu 5.

 

Naši PARTNEŘI a spřátelené organizace

KONTAKTNÍ SPOJENÍ
Psychiatrická nemocnice Jihlava
Brněnská 455/54
586 24  Jihlava

Telefon: +420 567 552 111
E-mail: pnj@pnj.cz
Prohlášení o přístupnosti
Nastavení cookies
Copyright © 2024 www.pnj.cz | realizace 3nicom websolutions s.r.o.