Psychiatrická nemocnice Jihlava

Instagram  Facebook  Certifikát  Certifikát  
NACHÁZÍTE SE: ÚVOD Divadlo Na Kopečku

Divadlo Na Kopečku

Divadlo Na Kopečku

Divadlo Na Kopečku vzniklo v roce 1995. V tomto roce opouštělo prostor kulturního domu psychiatrické léčebny Horácké Divadlo Jihlava, které zde po dobu přestavby své scény hostovalo.


Otevřela se tím možnost využít nový divadelní prostor s technickým zázemím jak pro pacienty, zaměstnance psychiatrické nemocnice, tak i pro veřejnost. Pravidelně se zde začala pořádat dětská představení pro rodiče s dětmi i pro děti z mateřských a základních škol, festivaly a divadelní přehlídky, představení amatérských divadelních souborů, vystoupení žáku jihlavských škol a Základní umělecké školy v Jihlavě, folkové a country koncerty a řada dalších akcí.

Pro pacienty jsou pořádány pravidelné kulturní akce jako je promítaní filmů, divadlo, koncerty a různá vystoupení.

Divadlo je využíváno také jako prostor pro seberealizaci pacientů, podporu aktivity a psychiatrickou a psychosociální rehabilitaci. V malém sále Violka probíhá každý měsíc zpívání, zkouší zde divadelní soubor pacientů nemocnice Studánka.
Jednou nebo dvakrát ročně se pak uskutečňuje i velká akce, kdy pacienti a zaměstnanci baví ve velkém sále ostatní pacienty a zaměstnance.
Mateřskou scénu zde má amatérský divadelní soubor NaKop Tyjátr Jihlava.


Divadlo Na Kopečku má k dispozici velký divadelní sál, malou scénu Violka, kavárničku, profesionální technické vybavení a zázemí. Ve foyeru a na malé scéně probíhají výstavy výtvarných prací prací žáků a studentů místních škol, klientů zařízení sociálních služeb i profesionálů. Výstavy jsou pravidelně po dvou měsících obměňovány.

Divadlo je již mnoho let srdcem Týdne duševního zdraví, který pořádá Psychiatrická nemocnice Jihlava vždy na podzim pod názvem "Sejdeme se na kopečku aneb babí léto v psychiatrické léčebně".


Vizitky


Kancelář - Divadlo

Michaela Bučilová

Tel: 567 552 232
E-mail: divadlo@pnj.cz

Osvětlovač - Divadlo

Divadlo - Osvětlovač

Tel: 567 552 239
E-mail: divadlo@pnj.cz

Související obsah

Aktuální program

Aktuální program Divadla Na Kopečku, upoutávky na vybrané pořady a plánovaná představení najdete právě v tomto článku.
Na akce pořádané Psychiatrickou nemocnicí Jihlava lze objednat vstupenky telefonicky na čísle 567 552 232.

Informace pro pořadatele

Pokud jste pořadatel kulturních akcí a máte zájem o představení v jihlavském Divadle Na Kopečku, radi bychom Vám představili technické zázemí našeho divadla.

Naši PARTNEŘI a spřátelené organizace

KONTAKTNÍ SPOJENÍ
Psychiatrická nemocnice Jihlava
Brněnská 455/54
586 24  Jihlava

Telefon: +420 567 552 111
E-mail: pnj@pnj.cz
Prohlášení o přístupnosti
Nastavení cookies
Copyright © 2024 www.pnj.cz | realizace 3nicom websolutions s.r.o.